Listbox lietojumi

Iepriekšējā rakstā minēju, ka “esam mantojuši ListView klasi, atliek tikai to izmantot”. Te nu jautāums, kā to izdarīt.
MS Visual Studio 2003 gada versija pagaidām nepiedāvā iespeju, vismaz – ne acīmredzami. Ir iespēja uz formas novietot gatavas kontroles, ir iespēja gatavās kontroles “ievilkt iekš toolbox-a”, bet nav iespējas iestāstīt VStudio, ka šī tava klase ir patiesībā mantota no windows formām un ka tā ir vizuāla un ka tai ir design-time interfeiss kā jau kārtīgai ActiveX kontrolei.
Tāpēc pagaidām rīkojos tā: uz formas novietoju to kontroli, no kuras esmu mantojis savu klasi. Piemēram, ja man vajag uz formas uzlikt MyListView:Widnows.Forms.ListView, tad uz formas uzlieku pašu ListView elementu. Pēc tam atveram formu dizainera ģenerēto kodu.
Kaut kur tajā kodā atrodam rindu:

Friend WithEvents ListView1 As System.Windows.Forms.ListView
Šajā vietā aizvietojam “System.Windows.Forms.ListView” ar “MyListView”.
Pēc tam pameklējam nedaudz tālāk un atrodam
Me.ListView1 = New System.Windows.Forms.ListView
, kur veicam analoģisku aizvietojumu.
Tālākais arī nav gluži acīmredzams. Nospiežam Save. Aizveram formu dizaineri. Aizveram pašu formu. Uztaisām projektam “rebuild”. Atveram formu dizaineri. Vizuāli nekas nav mainījies (jo design-time interfeisu taču neesam mainījuši), bet kontroles tips ir no Windows.Forms.ListView pārvērties par MyListView, kas arī bija vajadzīgs.
Jaunajā VStudijas versijā ir paredzēta vienkāršota kontroļu tipu maiņa, kur šādas izmaiņas būs veicamas ar vienu klikšķi. Viens “+” punkts jaunajai studijai.