Iexplorer ContextMenu

Attiecībā uz tīmekļa sistēmu drošību ir teiciens, ka 100% droša sistēma būs 0% lietojama. Tātad, jo drošāk, jo neērtāk. Tā kā pēdējā laikā ir populāri dažādi phishing pasākumi, arī .lv internetbankas cenšas panākt arvien augstāku savu pakalpojumu drošību. Līdz ar to ne tik vien tiek izmantoti SSL pieslēgumi, nesaprotami lietotāja vārdi un pieprasītas garas un sarežģītas paroles, bet arī tiek lietotas kodu kartes (tās ir tādas kartiņas ar daudzām burtu/skaitļu virknītēm, katrai virknītei savs numuriņš. Pieslēdzoties e-bankai tiek pieprasīts ievadīt kādu no virknītēm, piemēram septīto pēc kārtas).

Ideja jau skaista, bet lietojamība… katru reizi, kad gribi apskatīties, kā tavā kontā vēl joprojām ir tikai 3 santīmi, tev jāmeklē karte, uz tās jāmeklē kodi, tie “jāpārdrukā” u.t.t.

Šeit pastāstīšu risinājumu, kā papildināt Internet Explorer contextMenu ar savu funkciju, kas atgriež vajadzīgo kodu kartes ierakstu.

“Gudrību” iešujam JavaScript koda gabalā, kurš pārbauda, vai pārlūkprogramma atrodas manas internetbankas lapā un pēc tam no kodu kartes atrod vajadzīgo kodu un to iekopē “starpliktuvē” (clipboard).

< SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
var parentwin = external.menuArguments;
var doc = parentwin.document;
var sel = doc.selection;
var rng = sel.createRange();
var iNum = 0;

//vai esam nokļuvuši e-bankā
if (external.menuArguments.location.host=="mana.e-banka.lv") {

  //ja jā, tad uzstāda kodu kartes vērtības
  var myCodes = new Array("*****", "*****", "*****", "*****", 
               "*****", "*****", "*****", "*****",
               "*****", "*****", "*****", "*****", 
               "*****", "*****", "*****", "*****");
  //kas iezīmēts browser logā?
  if (rng.text!="")
    iNum = rng.text*1;
    //ja iezīmēts skaitlis, mēģina nolasīt kodu
    if (!isNaN(iNum)) 
      window.clipboardData.setData("Text", myCodes[iNum-1]);
    else 
      alert("Nav iezīmēts skaitlis!") 
  }
else {
  alert("Šobrīd Tu neesi bankas lapā!");
}
< /SCRIPT>

Šādu skriptu saglabājam .htm failā uz cietā diska. Piemēram iekš, c:\i\banka.htm Pēc tam veram vaļā RegEdit, un meklējam šādu zaru: HKEYCURRENTUSER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt Iespējams, tur jau priekšā būs kādi ieraksti no Tilde vai kāda cita programmatūras izstrādātāja, kurš savus produktus integrē MSIE. Pievienojam jaunu atslēgu, tās nosaukums būs redzams konteksta dialogā. Piemēram, es pievienoju atslēgu ar nosaukumu “&KoduKarte”. Atslēgas Default vērtību uzstāda uz .htm failu, kurā saglabāts skripts, tas ir manā gadījumā, c:\i\banka.htm Papildus tam, atslēgā pievieno DWORD vērtību Contexts, kurā ierakstām “10”. Tas nozīmē, ka funkcija kontekstu dialogā būs redzama tikai tad, kad ir iezīmēts teksts. Eksportējot no reģistra, atslēga izskatās šādi:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\&KoduKarte]
@="c:\\i\\banka.htm"
"Contexts"=dword:00000010

Pēc tam atliek atvērt jaunu InternetExplorer logu un tajā jau būs pieejama jaunā funkcija. Tikai tad, kad būs atvērta internetbankas lapa, tikai tad, kad būs iezīmēts teksts un nospiesta peles labā poga.

Vēlreiz brīdinu, ka šādi darīt nav labi un pavisam noteikti IR SLIKTI, jo šādā veidā Tu samazini Tavas bankas izveidotās drošības sistēmas drošības līmeni. Jo gadījumā, ja kādam citam būs pieeja Tava datora cietajam diskam, viņš(a) varēs nolasīt failu, kur glabājas kodi un tad viņam(ai) atliks TIKAI UZMINĒT TAVU LIETOTĀJA VĀRDU UN PAROLI, lai iekļūtu bankas lapā!

3 thoughts on “Iexplorer ContextMenu”

 1. mjaa risinajums interesants, bet man ka potencialajam paranoikjim :D bail, ka kads neuzlauzis manu kompi un netikai nosnifos manus nospiestos taistinus, ebt ari lidzi panems visus kodu kartes datus :(

  un taisniba tev vien ir 100% droshs ir 0% lietojams :) (vai vismaz ljoti gruuti lietojams)

 2. Jā, mani jau te kolēģis apgaismoja, ka ar Hanzeni šis joks neies cauri. Bet nu var jau ar prompt() paprasīt, lai cilēks ieklabina skaitlīti :)

Comments are closed.