Sharepoint un yyyy.MM.dd

Kad uzinstalēsiet Sharepoint valodu paku, par kuru rakstīju iepriekšējā ierakstā un gribēsiet, lai “viss būtu pavisam latviski”, var gadīties vilties tāpat kā man.

SPPS ļauj glīti nomainīt gan “Sort order”, gan “Locale” katram atsevišķam Web vai Site objektam. To dara apmēram šādi. Varam uzstādīt latviešu lokāli un latviešu kārtošanas secību. Rezultātā iegūstam, ka konkrētā vietne tiešām izmanto 1062 lokāli (&H426 vai lv-LV, var saukt dažādi).

Pēc vērtības nomainīšanas, varam, skatot kādu ierakstu, pamanīt: “Izveidots: 2007.07.31 , 11:30. Autors: TādsUnTāds”.
Rodas jautājums, kas gan tas par interesantu datuma formātu, kurā sākumā raksta gadu, tad mēnesi un tad datumu (yyyy.MM.dd.) Skolā taču mums ir mācīts izmantot formātu dd.MM.yyyy, tātad šodien es gribētu rakstīt 31.07.2007.

Pēc nelādzīgi plašas izpētes esmu noskaidrojis, ka tā tas ir paredzēts! Microsoft darinātais (bet acīmredzot taču kādas latviešu komisijas ieteiktais) formāts ir tieši tāds.

Neliels VB.Net koda fragments parāda, ka tā ir:

  Dim oLoc As New Globalization.CultureInfo( _ 
          culture:=1062, _ 
          useUserOverride:=False)
  Debug.WriteLine(oLoc.Name & ": " & _
          oLoc.DisplayName & ":" & _
          oLoc.DateTimeFormat.ShortDatePattern)

Izejā tiek izdrukāts

  lv-LV: Latvian (Latvia):yyyy.MM.dd.

Sharepoint to ņem vērā un tieši tā arī parāda datumus. Kāpēc mēs to ikdienā neredzam? Visticamāk, tāpēc, ka vai nu paši vai sistēmu administratori pēc operētājsistēmas instalēšanas esam atvēruši Control Panel un nomainījuši datuma formātu sadaļā “Regional Settings”. Koda piemērā bija redzams, ka parametrs “useUserOverride” tiek nodots kā “False”, tātad – ignorējot lietotāja veiktos pielāgojumus. Protams, savā datorā veicot pārbaudi un šo parametru norādot kā “True”, ieraudzīju jau sagaidāmo datuma formātu.

Sharepoint, kas ir servera produkts, nedrīkstētu izmantot atsevišķa lietotāja veiktus pielāgojumus, lai rādītu saturu citiem lietotājiem – un tā tas arī dara.

Pašlaik diemžēl neredzu labu apkārtceļu. Vienkāršākais ir uzstādīt, ka izmantosim vācu lokāli (1032), bet tad vietās, kur uz ekrāna parādās garais datums, parādīsies “Diensdag, 31. Juli”.

5 thoughts on “Sharepoint un yyyy.MM.dd”

 1. Kaut arī ikdienā strādāju ar VBNet, domāju, ka drīzāk tomēr C#. Tur ir vieglāk precīzi izteikt savu sāpi datoram saprotamā valodā.

  Man vizuāli labāk patīk C# varints pat šādā sīkumā: C#: (Microsoft.Sharepoint.SPDocument)oMyDocument un VB.NET: Ctype(oMyDocument, Microsoft.Sharepoint.SPDocument)

  Strādājot ar Sharepoint, izdevīgāks būs C#, jo tajā ir vairāk piemēru un templeitu.

  Bet vispār jau mūsdienīgā atbilde ir “tā valoda, pie kuras pierasts, jo ar abām var izdarīt praktiski visu vajadzīgo”.

 2. Es vēl pagaidām tikai apgūstu C#. Paspēju izstrādāt savu maģistra darbu .NET, bet tāpat vēl daudzas lietas nav saprotamas, itsevišķi tās, kas saistītas ar OO programmēšanu (Interfeisi, abstraktās klases utt.). Un līdzšim esmu novērojis tikai pretējo – VB.net examples MSDN ir vairāk kā C#.

Comments are closed.